TJ SOKOL PRAHA VRŠOVICE - lukostřelecký klub
TJ SOKOL PRAHA VRŠOVICE - lukostřelecký klub

Vršovické lukostřelecké letní soustředění - Hubálov 2012

1. den - 5.8.

V půl desáté ráno se naše lukostřelecká "banda" sešla před Sokolem. Dobalili jsme věci, nasedli do aut a vyrazili. Cesta ubíhala hladce. Kousek před naším cílem jsme se zastavili na oběd ve Svijanech a příležitostně koupili zásoby pití, abychom nepodlehli dehydrataci. Kousek od Svijan se nacházel náš cíl: obec Loukovec s vesničkou zvanou Hubálov. Již potřetí následovalo po příjezdu to samé: vybalování a stavění střelnice (nutno dodat, že se všichni s vervou zapojili) :-).

Po práci se někteří z nás šli vykoupat do Jizery a ostatní se začali aktivně věnovat tréninku. Kolem 16:00 jsme dostali pokoje, ale ještě během tohoto dne jsme byli schopni vyhodit proud pro celou ubytovnu a vykoupat se v ledové vodě. Večer následovala zábavná scénka: "Jak zapojit DVD bez klíčků od skříňky". Většina z nás ulehla okolo půlnoci.

[1. den]

Stavba střelnice


2. den - 6.8.

První den na vstávání byl poněkud kritický, jelikož jsme měli snídani od 7:30 (bohužel, tento fakt se během týdne neměl změnit). Dopoledne jsme od trenéra dostali přednášku ohledně mentálního výstřelu, dýchání a celé stavby těla během výstřelu. Vstřebané vědomosti jsme využili v dopoledním tréninku. Oběd nás čekal v 11:30, jakožto během celého následujícího týdne. K radosti všech jsme měli hodinu polední klid, během něhož jsme měli za úkol správně relaxovat. Odpoledne jsme opět probrali teorii spánku a odpočinku a šli střílet. Navečer jsme si šli vybrat dřevo do lesa, abychom mohli udělat oheň a upéct si buřty. A hráli jsme hry.

[2. den]

Relaxace s psychowalkmanem


3. den - 7.8.

Na snídani jsme se odebrali hromadně opět v 7:30 a v 8:00 jsme se sešli na klubovně. Povídali jsme si o stavbě luku, a co potřebujeme vědět, když si ho chceme jít koupit. Dopoledne jsme si ale moc nezastříleli, protože nám povídání zabralo dost času. Oběd byl (jako vždy) výborný. Následoval polední klid, který jsme měli do 13:00. Odpoledne pan trenér vytáhl přístroje na masáže a regeneraci. Někteří si vyzkoušeli masážní přístroj na krk a celé tělo, baňky a psychowalkmana. Většina na psychowalkmanovi zakusila "Rychlý odpočinek", ovšem účinky byly poněkud rozdílné.

Odpoledne jsme si šli vystřelit několik sad a šli na večeři. Bohužel nás někteří museli opustit z důvodů vyčerpané dovolené. Večer přijeli "spolubydlící" tanečníci.

[3. den]

Lukostřelci při poctivém tréninku


4. den - 8.8.

Vstávání nám moc nešlo, ale přeci jen jsme se odebrali na snídani. Dopoledne jsme dostali přednášku o seřizování šípů, aby nám létaly, tak jak chceme a hned jsme to šli vyzkoušet. Zkoušeli jsme tzv. "ústupák" a stranový a výškový test. Jakmile jsme s tímto skončili, tak jsme se odebrali na oběd. Po poledním klidu jsme šli opět zkoušet a střílet. Navečer jsme hráli hry a sportovali jinak, než s lukostřelbou.

[4. den]

Seřizování luku


5. den - 9.8.

Lukostřelba se pomalu, ale jistě začala dostávat do kritického bodu, ale zaťali jsme zuby a odstříleli závod "Hubálovské šípy". Po obědě jsme všichni padli do postelí a řádně relaxovali. Odpoledne následovalo pokračování Hubálovských šípů. Večer jsme zhodnotili, které byly pro někoho překvapivé, pro někoho možná i zklamání.

[5. den]

Jeden z mnoha úspěšných zásahů


6. den - 10.8.

Únava začínala být znát, ale nikdo se jí nechtěl poddat. Dopoledne jsme měli opět přednášku o střílení, kterou jsme vzápětí zužitkovali. Stříleli jsme hlavně dlouhé tratě. Po obědě nebyl polední klid ihned, ale relaxačních 30 minut. Byla puštěna relaxační hudba a od trenéra jsme dostávali různé uvolňovací formulky. Odpoledne se šlo střílet a večer se hrály hry.

[6. den]

Chvilka odpočinku při odpoledním tréninku


7. den - 11.8.

Střelecká náplň posledního dne byla zaměřena na ustálení střeleckého stylu. Dopoledne jsme tuto činnost praktikovali na školce. Obdobná činnost probíhala i při poledním klidu, zde se zase všichni snažili co nejlépe využít nabytých odpočinkových technik. Tato část dne však byla věnována i dlouhým minutám stráveným před zrcadlem. Naším cílem bylo docílit co nejlepšího úsměvu. Jak dokazuje závěrečná fotografie, tak se jej všichni naučili výborně. Závěrečnou střelbu jsme zaměřili na nejdelší vzdálenosti. Nutno dodat, že všichni bojovali statečně a nelze říci, že neúspěšně. Ba dokonce jsme mohli konstatovat, že při této lukostřelecké události nebyl zničen ani ztracen jediný šíp. Na straně střelců se pak za 7 dní objevila jen jediná závada. Tou byl, pro lukostřelce vcelku netypický, výron na kotníku (toto zranění však nebylo způsobeno lukostřeleckou aktivitou). Večer jsme ještě soustředění slovně zhodnotili.

PS: I přes toto zranění se tento střelec dostal na závěrečné foto ;-)

[7. den]

Závěrečná fotografiepočítadlo.abz.cz . © webadmin 2004